2020.10.11, XXVIII Niedziela Zwykła

Dzień Papieski

Obchodzimy dzisiaj w Polsce „XX Dzień Papieski”, upamiętniający pontyfikat świętego Jana Pawła II; jest to dzień dziękczynienia Panu Bogu za dar życia i posługi Kościołowi świętemu. Dzisiaj w całej Polsce ma miejsce zbiórka ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przeznaczonych na stypendia dla zdolnej i ubogiej młodzieży; u nas tradycyjnie na ten cel przed kościołem kwestują harcerze.

Spotkanie Apostolstwa Modlitwy i czcicieli Miłosierdzia Bożego

W poniedziałek, 12 października, zapraszamy na wieczorną Mszę św. wspólnoty: Apostolstwa Modlitwy, Czcicieli Miłosierdzia Bożego, Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ oraz Radia Maryja; po Mszy św. spotkanie formacyjne.

Franciszkański Zakon Świeckich

We wtorek spotkanie Franciszkańskiego Zakony Świeckich o godz. 16.00.

Nabożeństwo fatimskie

We wtorek, 13 października, zapraszamy wszystkich na nabożeństwo fatimskie. Różaniec odmówimy o godz. 18.00, a ostatnia w tym roku procesja z figurą Marki Boskiej Fatimskiej odbędzie się po wieczornej Mszy św.

Uroczystość Wszystkich Świętych

Za trzy tygodnie, w niedzielę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym, już dzisiaj przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożyliśmy karteczki na wypominki i Msze św. wspólne za zmarłych. Na tych karteczkach wypiszmy swoich bliskich zmarłych, a następnie przynieśmy je do kościoła, zakrystii lub biura parafialnego. Za tych zmarłych modlić się będziemy przed każdą Mszą św. w poniedziałek - w Dzień Zaduszny, a w następnych dniach przed Mszą św. o godz. 8.30 i 18.30. Jeżeli natomiast pragniemy, aby w intencji naszych bliskich zmarłych została odprawiona wspólna Msza św. to dopiszmy na karteczce dzień, w którym miałaby być ona odprawiona. Msze święte wspólne za zmarłych będą jak co roku odprawiane każdego dnia przez całą oktawę Wszystkich Świętych, a więc 1 do 8 listopada o godz. 18.30; w Dzień Zaduszny także o godz. 8.30. Dodajmy, że istnieje także możliwość zamówienia wypominek rocznych; te można zamawiać wyłącznie w biurze parafialnym. Wypominki roczne są odmawiane zawsze w niedzielę, przed Mszą św. o godz. 7.30. Pamiętajmy o naszych zmarłych. Nasza modlitwa, a w szczególności ofiarowana za zmarłych Msza św. jest jedyną pomocą, jaką możemy im ofiarować i jakiej od nas zmarli oczekują i potrzebują.

Ruch Szensztacki

W niedzielę, 18 października, o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rozwoju Ruchu Szensztackiego oraz o błogosławieństwo Boże dla członków tego Ruchu i wstawiennictwo Matki Bożej.

Nasze ofiary

Składamy podziękowanie za ofiary na organy; chórzyści zebrali 1.270 zł. Za tydzień kwestować będzie na rzecz najbiedniejszych Zespół charytatywny.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group