2020.10.18, XXIX Niedziela Zwykła

Tydzień Misyjny

Dzisiejszy Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Przez cały tydzień będziemy wspierać modlitwą i ofiarą dzieła misyjne Kościoła.

Dzień papieski

W czwartek, 22 października, przypada liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II, w rocznicę inauguracji pontyfikatu ( 1978r. ). Ze względu na pandemię, w tym roku nie odbędzie się tradycyjna, różańcowa procesja do Skweru św. Jana Pawła II. Będzie natomiast po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi.

Dodajmy, że w związku z Ogólnopolskim Dniem Papieskim w minioną niedzielę, wsparliśmy „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ofiarowując na kształcenie biednej i zdolnej młodzieży 3.450 zł. ( w roku ubiegłym 2.100 zł. ).

Nabożeństwa różańcowe

Przed nami ostatnie kilkanaście dni października. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego odmawiania modlitwy różańcowej zawsze po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 18.00. Nie będzie różańca dla dzieci; odmówmy go w gronie rodzinnym.

Uroczystość Wszystkich Świętych

Za dwa tygodnie, w niedzielę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym, przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożyliśmy karteczki na wypominki i Msze św. wspólne za zmarłych. Na tych karteczkach wypiszmy imiona bliskich zmarłych, a następnie przynieśmy je do kościoła, zakrystii lub biura parafialnego. Za tych zmarłych modlić się będziemy przed każdą Mszą św. w poniedziałek - w Dzień Zaduszny, a w następnych dniach przed Mszą św. o godz. 8.30 i 18.00. Jeżeli natomiast pragniemy, aby w intencji naszych bliskich zmarłych została odprawiona wspólna Msza św. to dopiszmy na karteczce dzień, w którym miałaby być ona odprawiona. Msze św. wspólne za zmarłych będą jak co roku odprawiane każdego dnia przez całą oktawę Wszystkich Świętych, a więc 1 do 8 listopada o godz. 18.00; w Dzień Zaduszny także o godz. 8.30. Dodajmy, że istnieje także możliwość zamówienia wypominków rocznych; te można zamawiać wyłącznie w biurze parafialnym. Wypominki roczne odmawiamy zawsze w niedzielę, przed Mszą św. o godz. 7.30. Pamięć o zmarłych, nasza modlitwa, a w szczególności ofiarowana za nich Msza św. jest wyrazem miłości i jedyną pomocą, jaką możemy im ofiarować.

Zmiany organizacyjne

Na życzenie Parafian, od 2 listopada, Msza św. wieczorna będzie pół godziny wcześniej, a więc o godz. 18.00, a już od najbliższego poniedziałku, biuro parafialne będzie czynne od godz. 16.00 do 18.00.

Nasze ofiary

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na budowę organów. Zebraliśmy 14.200 zł. ( 11.200 zł na kolektę; 3.000 zł od indywidualnych ofiarodawców w kopertach i wpłat na konto parafii oraz 500 zł. od 18. Róży ). Dzisiaj przed kościołem kwestuje Zespół Charytatywny na rzecz najbiedniejszych, a za tydzień będziemy mogli wesprzeć swą ofiarą Papieskie Dzieła Misyjne.

Ogłoszenia Zespołu Charytatywnego

Zespół Charytatywny zaczął wydawać gorące posiłki od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 10.30. Osoby będące w trudnej sytuacji proszone są o udanie się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Piekarniczej 16 po stosowne zaświadczenie, aby otrzymać pomoc z naszego punktu charytatywnego.

W ramach XIII zbiórki „Tak pomagam” w Biedronkach na Morenie zebrano 440 kg żywności. Dzięki tej akcji pomogliśmy 60. rodzinom. Serdeczne podziękowanie załogom Biedronek i wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w tę akcję. Caritas Archidiecezji Gdańskiej organizuje zbiórkę skarpetek, które przekazane będą do schronisk, noclegowni i jadłodajni dla bezdomnych. W dniach od 10 października do 10 listopada skarpetki można przynosić do kiosku parafialnego i do siedziby Zespołu od poniedziałku do soboty w godz. od 8.30 do 10.00.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group