2020.10.25, XXX Niedziela Zwykła

Uroczystość Wszystkich Świętych

Za tydzień, w niedzielę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Przy wyjściu z kościoła na stoliku wyłożyliśmy karteczki na wypominki i Msze św. wspólne za zmarłych. Na tych karteczkach wypiszmy imiona bliskich zmarłych, a następnie przynieśmy je do kościoła, zakrystii lub biura parafialnego. Za tych zmarłych modlić się będziemy przed każdą Mszą św. w poniedziałek - w Dzień Zaduszny, a w następnych dniach przed Mszą św. o godz. 8.30 i 18.00. Jeżeli natomiast pragniemy, aby w intencji naszych bliskich zmarłych została odprawiona wspólna Msza św. to dopiszmy na karteczce dzień, w którym miałaby być ona odprawiona. Msze św. wspólne za zmarłych będą odprawiane każdego dnia przez całą oktawę Wszystkich Świętych, a więc 1 do 8 listopada o godz. 18.00; w Dzień Zaduszny także o godz. 8.30. Istnieje także możliwość zamówienia wypominków rocznych; można je zamawiać w biurze parafialnym. Pamięć o zmarłych, nasza modlitwa, a w szczególności ofiarowana za nich Msza św. jest wyrazem miłości i jedyną pomocą, jaką możemy im ofiarować i jakiej zmarli potrzebują. Stolica Apostolska rozszerzyła czas zyskiwania odpustów dla zmarłych na cały listopad. Zachęcamy, aby modlitwę przy grobach bliskich nam zmarłych rozłożyć w czasie, już w najbliższym tygodniu i aż do końca listopada. Może wystarczy przyjść pod krzyż misyjny przy kościele, tam się pomodlić i zapalić znicz.

Żywy Różaniec

W uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na nabożeństwo różańcowe i wymianę tajemnic o godz. 17.00.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny

W poniedziałek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny; Msze św. odprawimy o godz. 6.30, 8.30, 10.30, 17.00 18.00 i 20.00. Msza św. o godz. 10,30 będzie odprawiona za wszystkich zmarłych parafian w minionym roku ( od 1 listopada 2019 roku ). Na tę Mszę św. szczególnie zapraszamy rodziny i bliskich tych zmarłych. W Dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki, pobożnie nawiedzić kościół oraz odmówi tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

Zmiany organizacyjne

Jak już ogłaszaliśmy, na życzenie Parafian, od 2 listopada, Msza św. wieczorna będzie pół godziny wcześniej, a więc o godz. 18.00. Biuro parafialne ponownie jest czynne w wyznaczonych dniach od godz. 16.00 do 18.00.

Przygotowanie do bierzmowania

W związku z sytuacją epidemiologiczną, zawieszamy środowe spotkania kandydatów do bierzmowania. Młodzież zapraszamy na Mszę św. niedzielną o godzinie 9.00 i krótkie spotkanie o godz. 10.00 do dolnego kościoła.

Nasze ofiary

Zespół Charytatywny dziękuje za ofiary – 2.140 zł. dla najbiedniejszych oraz Koło Przyjaciół Radia Maryja za ofiarę 125 zł. na Radio Maryja. Ze względu na pandemię od 19 października do odwołania wstrzymujemy rozdział porcji żywnościowych. Gorące posiłki są wydawane od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 10.30. W tym samym czasie zbieramy skarpety w zespole Caritas, a w niedzielę w kiosku parafialnym. W kiosku jest dostępny nowy numer czasopisma „Galilea” zatytułowany Biblia Jana Pawła II. Dzisiaj przed kościołem odbywa się kwesta na Papieskie Dzieła Misyjne, a za tydzień chórzyści będą kwestować na budowę organów.

Zmarli: śp. Roman Filas, Jerzy Świderski, Władysława Mróz, Adam Piasek Wacław Myszakowski, Joanna Skerka, Helena Kozielczyk, Urszula Kozielczyk, Krzysztof Jastrzębski oraz Kazimierz Szwałek. ( Ks. prałat Bogdana Napierała ).


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group