2020.11.01, Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych i oktawa uroczystości

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych. Przez oktawę tej uroczystości - do 8 listopada włącznie, będą sprawowane Msze św. wspólne za zmarłych o godz. 18.00, a jutro, w Dzień Zaduszny, także o godz. 8.30. Karteczki z imionami zmarłych możemy przynieść do zakrystii nawet tuż przed Mszą św. Wypominki odmawiamy 15 minut przed Mszą św. o godz. 8.30. i 18.00. Karteczki na wypominki i Msze św. wspólne są wyłożone na stoliku pod chórem. Zachęcamy także do zamawiania wypominków rocznych, które odmawiamy w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7.30. Jak wiemy, istnieje możliwość uzyskania odpustu dla zmarłych przez nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Przypominamy jednak, że Stolica Apostolska rozszerzyła czas zyskiwania odpustów dla zmarłych na cały listopad. Zachęcamy, aby modlitwę przy grobach bliskich nam zmarłych rozłożyć w czasie aż do końca listopada.

Żywy Różaniec

Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 i wymianę tajemnic różańcowych.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny

Jutro, w poniedziałek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny; Msze św. w kościele górnym odprawimy o godz. 6.30, 8.30, 10.30, 17.00, 18.00 i 20.00. Msza św. o godz. 17.00 zostanie odprawiona za wszystkich zmarłych naszych parafian w minionym roku - od 1 listopada 2019 roku . Na tę Mszę św. szczególnie zapraszamy rodziny i bliskich tych zmarłych. W Dzień Zaduszny można także uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki, pobożnie nawiedzić kościół oraz odmówi tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. W dzień Zaduszny nie będzie czynne biuro parafialne.

Dni eucharystyczne

W pierwszy czwartek miesiąca, 5 listopada, zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00; Godzina Święta do godz. 20.00. W pierwszy piątek miesiąca, 6 listopada, uczcimy NSPJ. po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 17.00; spowiedź od 16.30. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 listopada, wynagradzać będziemy za grzechy nasze i całego świata podczas Mszy św. o godz. 8.30; potem będzie różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu. Ze względu na pandemię, księża nie dowiedzą w sobotę chorych w domach.

Msza święta łacińska

W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza św. po łacinie o godz. 10.30.

Zmiany organizacyjne Jak już informowaliśmy, na życzenie Parafian, od jutra, Msza św. wieczorna będzie pół godziny wcześniej, a więc o godz. 18.00. Biuro parafialne ponownie jest czynne w wyznaczonych dniach od godz. 16.00 do 18.00.

Nasze inwestycje

W minionym tygodniu zakończyliśmy renowację wieży kościoła. W tych dniach także, zostały wstawione ostatnie piszczałki do prospektu naszych organów. Nasze ofiary „Bóg zapłać” za ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne; zebraliśmy 1.220 zł. i 50 euro. Dzisiaj na budowę organów kwestują chórzyści. Na ten sam cel, w przyszłą niedzielę odbędzie się specjalna kolekta, którą polecamy ofiarności parafian.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group