2020.11.08, XXXII Niedziela Zwykła

Oktawa Wszystkich Świętych

Dzisiaj ostatni dzień oktawy uroczystości Wszystkich Świętych. O godz. 18.00 zostanie odprawiona ostatnia Msza św. wspólna za naszych zmarłych. Ci, którzy chcieliby jeszcze Bożemu Miłosierdziu polecić bliskich zmarłych, mogą to uczynić dzisiaj po każdej Mszy św., a nawet tuż przed Mszą św. o godz. 18.00. Przypominamy, że Stolica Apostolska rozszerzyła czas zyskiwania odpustów dla zmarłych do końca listopada.

Ruch Szensztacki

W poniedziałek, 9 listopada, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. o rozwój Ruchu Szensztackiego, błogosławieństwo członków i wstawiennictwo Matki Bożej.

Święto Niepodległości

W środę, 11 listopada, przypada 102. rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Dziękujmy Panu Bogu i Matce Bożej, Królowej Polski za dar wolności i za wszystkich polskich bohaterów narodowych. Dla wszystkich Polaków upraszajmy łaskę jedności, pokoju, wzajemnego szacunku i poszanowania takich wartości jak wiara w Boga oraz miłość do Pana Boga, bliźnich i Ojczyzny.

Z okazji święta Niepodległości odprawimy w środę o godz. 10.30 uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny. Wszystkie Msze św. w środę, 11 listopada, będą w górnym kościele. Ze względu na trwająca pandemię i obowiązujące przepisy sanitarne, w tym roku nie spotkamy się pod pomnikiem „Tym co za polskość Gdańska”. Z tych samych względów informujemy, że w górnym kościele może uczestniczyć w liturgii 120. wiernych i ewentualnie 40. na chórze, a w kościele dolnym 95 osób.

Nabożeństwo fatimskie

Różańcowe nabożeństwo fatimskie zostanie odprawione w piątek, 13 listopada, o godz. 17.30. Będziemy modlić się w intencji przebłagania za grzechy, nawrócenia naszych najbliższych i pokój w Ojczyźnie.

 

Msza św. z błogosławieństwem jubilatów i matek oczekujących narodzin dziecka

Na Mszę św. w najbliższą sobotę o godz. 18.00 zapraszamy jubilatów, którzy w listopadzie obchodzą kolejną rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Jubilaci odnowią przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają specjalne błogosławieństwo. Na tę Mszę św. zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziny jubilatów. Na tę Mszę św. w sobotę o godz. 18.00 zapraszamy także matki oczekujące narodzin dziecka i tych, którzy nie mogą doczekać się potomstwa. Wszystkim zostanie udzielone okolicznościowe błogosławieństwo.

Bożonarodzeniowe opłatki

Pragniemy poinformować, że ze względu na pandemię, Panowie z Kościelnej Służby Mężczyzn nie będą roznosili w tym roku bożonarodzeniowych opłatków po domach i mieszkaniach. Będziemy jednak mogli je nabyć już od dzisiaj w kiosku parafialnym, zakrystii i biurze parafialnym. Ofiary przy tej okazji złożone będą przeznaczone, jak w roku ubiegłym, na budowę organów.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ( Świeca Caritas )

Jak co roku, Caritas naszej Archidiecezji organizuje akcję: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, aby wspierać dzieci w wypoczynku, rehabilitacji i stypendiami. W związku z tym, od dzisiaj są już dostępne w kiosku parafialnym okolicznościowe świece: duże w cenie 20 zł., a małe 10 zł.

Nasze ofiary

Bóg zapłać za ofiary na budowę organów; chórzyści zebrali 1.265 zł. i 50 euro oraz za dzisiejszą kolektę inwestycyjną. Zabierzmy ze sobą gratisową gazetę pt. „Dobre Nowiny”. Są też nowe numery „List do Pani”. Ogłoszenia zespołu Caritas W kiosku parafialnym są w sprzedaży po 10 zł. kalendarze adwentowe „Boski Adwent”. (Są to czekoladki o oryginalnej tematyce). Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność charytatywną Caritas. Serdeczne „Bóg zapłać” ofiarodawcom skarpetek.W czasie pandemii, ze względów epidemiologicznych nie przyjmujemy odzieży.

Zmarła: śp. Anna Tmoszczuk.


© 2020 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group