2018.04.29, V Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

W czwartek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione w górnym kościele według porządku niedzielnego, a więc o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00 i 19:30. Nie będzie Mszy świętej o godz. 11:00 dla przedszkolaków. Uroczystość Królowej Polski to także 227 rocznica Konstytucji 3 Maja.

Nabożeństwa majowe

We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W związku z tym, przez cały miesiąc, w naszym kościele będą odbywać się nabożeństwa majowe. Dorosłych i dzieci zapraszamy codziennie po Mszy świętej o godz. 18:00, a w dni powszednie również po Mszy świętej o godz. 8:30.

Dodajmy, że w środę, 2 maja przypada Dzień Flagi Narodowej i Dzień Polonii.

Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej

W piątek, 4 maja, w łączności z nabożeństwem majowym rozpoczniemy Nowennę przed wspomnieniem objawień Matki Boskiej Fatimskiej.

Dni eucharystyczne

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.

W pierwszy czwartek miesiąca, 3 maja, za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii, modlić się będziemy po Mszy świętej o godz. 18:00 w łączności z nabożeństwem majowym. Potem będzie Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 19:30.

W pierwszy piątek miesiąca, 4 maja, po Mszy świętej o godz. 8:30 i 18:00 wynagradzać będziemy Boskiemu Sercu za grzechy nasze i całego świata. O godz. 16:30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta dla dzieci ze szkół podstawowych; okazja do spowiedzi świętej będzie od godz. 16:00. Natomiast o godz. 19:30 zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnzjalnej; spowiedź będzie przed Mszą świętą.

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański mając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kanonu 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielił dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających w dniu 4 maja br. w Archidiecezji Gdańskiej.

W pierwszą sobotę miesiąca, 5 maja, po Mszy świętej o godz. 8:30 uczcimy Niepokalane Serce Maryi i odmówimy różaniec.

W tym tygodniu księża odwiedzą w domach chorych.

W przyszłą niedzielę, 6 maja, o godz. 10:30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Żywego Różańca, a o godz. 17:00 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe połączone z wymianą tajemnic.

Kiosk parafialny

Zachęcamy do nabycia ostatniego, przed wakacjami, numeru czasopisma biblijnego „Galilea”, który jest poświęcony tematyce cierpienia. W kiosku parafialnym jest także inna, nowa prasa katolicka. Uwagę także zwracamy na nowy miesięcznik pt. „List do Pani” adresowany do kobiet, które pragną kształtować swoje życie w duchu Ewangelii.

Nasze ofiary

Za tydzień przed kościołem chórzyści będą kwestowali na organy. Polecamy tę kwestę ofiarności wszystkich Parafian.

Kronika żałobna

Zmarła śp. Irena Nienartowicz, l. 86 z ul. Czubińskiego 4 oraz śp. Jadwiga Doering, l. 79 z ul. Żylewicza 5.


© 2019 Parafia Bożego Ciała. Wszystkie prawa zastrzeżone. Powered by Mega Group